Васел вкарва 31, а Уембаняма има 19 точки и 5 блокади, за да изведе Спърс пред Джаз 118-111
AP News | 2024-03-28 | 05:48:18

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Девин Васел вкара 31 точки, Виктор Уембаняма има 19 точки и пет блокади и Сан Антонио Спърс победиха Юта Джаз със 118-111 в сряда вечерта.

Спърс, втори в лигата по асистенции след Индиана, имаха рекорд за сезона 40 при 44 гола от игра. Сан Антонио също стреля с 51,8% от игра и беше доста над 0,500 от диапазона за 3 точки, докато не пропусна последните си четири опита и завърши 16 от 33.

Джеръми Сочан, Джулиан Шампани и Малаки Бранхам отбелязаха 17 точки за Сан Антонио.

Колин Секстън имаше 26 точки и девет асистенции, докато Лаури Марканен вкара 25 точки за Джаз, които загубиха седмата си поредна загуба.

Джаз водеше само веднъж и изоставаше с двуцифрено число през по-голямата част от мача.

Юта се доближи до 115-111 с 23,2 секунди оставащи преди Тре Джоунс да подпечата победата за Сан Антонио с два наказателни удара, а Уембаняма удари следващия опит на Юта .

Шпорите играят едни от най-добрите си баскетболни игри за сезона, побеждавайки Финикс със 104-102 в понеделник и провеждайки атаката си най-ефективно срещу Джаз.

Джаз (29-44) имат най-лошият рекорд в лигата от паузата на мача на звездите, когато размениха трима редовни играчи в ротацията. Юта използва 12 играчи през първата четвърт, най-много този сезон.

Сан Антонио и Уембаняма доминираха в началото, водейки с цели 19 през първото полувреме. И една поредица символизира влиянието на новобранеца.

Уембаняма блокира полагането на Марканен и след това използва дългата си крачка, за да се плъзне в корта за алей-уп забивка в другия край. Това даде преднина на Сан Антонио с 38-20.

Покрит от тройка на Марканен, Джазът използва серия от 17-3, за да стигне до четири точки, но Спърс все още водеха с 59-48 на полувремето.

Спърс: Домакин на Ню Йорк Никс в петък вечер.

Джаз: Домакин на Хюстън Рокетс в петък вечер.